6 Ocak 2012 Cuma

Mutluluk mimi ..

    iyi akşamlar canlarım.nasılsınız bakalım ? umarım iyisinizdir.bu postun konusu sevgili Mutfakincisi Emine arkadaşımın bana gönderdiği ''Karşınızdakini mutlu edecek 10 şey'' mimini cevaplıyorum. bence biz mutlu etmek istedikten sonra 10 değil ,1 sebeplede mutlu edebiliriz,100 tane ilede  .10 taneyle idare edelim bu sefer:)).arkadaşıma bana gönderdiği bu güzel mim için çokk teşekkür ediyorum.uzun zamandır Mim cevaplamamıştım.bu mim çok hoşuma gitti.hiç sıkılmadan ,eğlenerek  içimden geçenleri yazdım.bu fotoğrafın mimle bir ilgisi yok, ama benim çok beğendiğim bir foto olduğu için eklemek istedim:)


1.       Karşımdaki  insanlara daima anlayışlı,ve hep tebessümle yaklaşmayı severim.zira bununla ilgili bir hadisi şerifte; tebessümün sadaka hükmünde olduğu söyleniyor.

2.       Beni mutlu eden her şeyi etrafımdaki insanlar içinde isterim,ve yapmaya çalışırım.

3.       İyi  bir dinleyiciyimdir,derdi olan ve paylaşma ihtiyacı olduğunu bildiğim arkadaşlarımın  sorunlarını paylaşmalarını,ve birlikte çözüm bulmayı isterim.

4.       Yardıma ihtiyacı olanlara elimden geldiği kadar yardım edebilmeyi çok severim.bu hem beni ,hemde karşımdakini mutlu eder.
5.       Doğru bildiğim ve faydalı bulduğum her bilgiyi çevremle paylaşmak isterim.

6.       Kendime yapılmasını istemediğim bütün yanlış hareketleri,bende karşımdakine yapmamak için çaba gösteririm.
7.       Misafir ağırlamayı,yaptığım ikramları paylaşmayı çok severim.yemekten çok,yedirmeyi severim.
8.       Hediye vermeyi severim.bu hem beni ,hemde  karşımdakini mutlu eder.

9.       Umulmadık anlarda  sürprizler yapmayı,şaşırtmayı,karşımdakini mutlu etmeyi isterim .

10.   Blog arkadaşlarımla yazışmayı,yorum yapmayı,hal hatır sormayı isterim elimden geldiği kadar.bu mimi bütün blog arkadaşlarıma göndermek isterim,ama gücümün yettiği kadarını  aşağıda liste yaptım.mim  gönderemediklerimede,kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.
   pembekekik
   pastahane'den
   zeymuran
   tanerineresi
   tatesal
   kalpkurabiye
    mine 
  bülbülünyeri
 sevalce lezzetler
 cafe rengigül

Arkadaşlarıma kucak dolusu sevgilerimle birlikte gönderiyorumm..

8 yorum:

REÇELİM dedi ki...

mutluluk her daim üzerinizde olsun canım:)
sevgiler...

bülbülünyeri dedi ki...

Canım,
samimi cevaplarınla seni biraz daha yakından tanıyıp sevdik.Mimini en kısa zamanda cevaplayamaya çalışacağım. Teşekkür ederim.
sevgiyle kal.

Emine Kaya dedi ki...

:) Teşekkürler çok severek okudum..
üçüncü madde çok hoşuma gitti.
Allah'a emanet olun.
Takipteyim.

pembe kekik dedi ki...

Esra'cım,bloguna çok ara verdin.Hoş geldin.Özellikle yöresel lezzetlerini zevkle takip ediyorum.Ben de bekleyen 2-3 tane daha mim var.İnşallah hepsini bir cevaplarım.Sevgiler.

zeymuran dedi ki...

en kısa zamnda mıme cevap verecegım teşekkur ederım canım sevgıler..

tatesal dedi ki...

Mimi aldım canım teşekkür ederim,senin cevaplarını da zevkle okudum harikasın...

sabiha tasyurek dedi ki...

mim sayesinde sizi az da olsa tanimis oldum. Paylasimlariniz cok guzel firsat buldukca takip etmeye calisiyorum...banada beklerim sabihatasyurek@blogspot.com
HOSCAKALIN...

Emine Kaya dedi ki...

Gelibolu17'nin düzenlediği
"Çay,Kahve Bahane" etkinliğine 20 OCAK-6 ŞUBAT tarihleri arasında
http://mutfakincisi.blogspot.com/ yani ben ev sahibeliği yapacağım...
Bildiğiniz gibi çay kahve bahanedir çoğu zaman,dostlarla,arkadaşlarla,dertleşmek,görüşmek için.bir çoğumuz sevdiğimiz bir arkadaşımıza ziyarete giderken "hadi çayı koy" geliyorum diye gideriz,yada müsaitsen "sabah kahvesine geleceğim" deriz...
Çünkü o sohbet muhabbet kuru kuruya olmaz,tamam tatlı dil güler yüzde gereklidir,hatta suratı sirke satan bir ev sahibi size bal baklavada ikram etse orda çok kalmak istemezsiniz öyle değilmi,ordan ayrılmak için sabırsızlanırsınız....
“Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse akrabasına iyilik etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse ya faydalı söz söylesin veya sussun!”
Muhammed Mustafa (s.a.v)
Ve yukarıdaki güzel hadis-i şerifi sizlerle paylaşıp,evlerinize gelen misafirlerinize,eşinize,çocuklarınıza,yada bu dünya hanesinde en güzel misafir benim deyipte kendiniz için hazırlamış olduğunuz birbirinden güzel tariflerinizi,ikramlarınızı sayfalarınızdan almaya geleceğiz :)
Tariflerinize "çay,kahve bahane" etkinliği için Mutfak İncisi (Emine Kaya)'ne gönderiyorum yazıp bana haber verirseniz,büyük bir zevkle gelip tariflerinizi alıp
http://mutfakincisi.blogspot.com adresimde yayınlayacağım :)
Son olarak arkadaşlar,her zamanki gibi etkinliğimize herkes davetlidir,(lütfen davetiye götüremediğimiz arkadaşlarımız kırılmasınlar)